Соловка

Фото без описуСоловка (словац. Saloka) — село в Ужгородському районі Закарпатської області на річці Тиса. У селі на залізничній станції розташований пункт контролю Соловка на кордоні з Угорщиною. З угорського боку знаходиться пункт пропуску «Еперєшке», медьє Саболч-Сатмар-Береґ, на автошляху місцевого значення у напрямку Ньїредьгаза.

Вперше село згадується вже в грамоті від 1240 р., потім у 1464 році воно згадується як Залок.

Село було королівським маєтком у 1240 році, подаровано королем Іштваном V Михайлу I із роду Розд. Згідно з усною традицією, тут було місце для переправ плотами через річку Тиса.

Більша частина населення села прийняла реформатську віру. Реформатська церква була побудована в 1783 році в стилі бароко-класицизму замість старої кам’яної церкви.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №712-р від 12 червня 2020 року село ввійшло до складу Чопської міської територіальної громади.

Чисельність населення станом на 2020 рік: 896 осіб.

Відповідно до Статуту Чопської міської територіальної громади День села Соловка відзначається щороку, як правило, не пізніше третьої неділі серпня.